Pierwszy mecz II rundy 1 ligi kobiet

W sobotę 12 stycznia nasze dziewczyny rozegrały pierwszy mecz rundy rewanżowej. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 26:26 (13:11). Odbyła się zatem seria rzutów karnych, w której nasze zawodniczki uległy drużynie z Katowic 4:2.

FutureNet Imperium Katowice- VARSOVIA Warszawa - 26:26 (13:11)(4:2)

Jadąc na mecz do Katowic cały zespół wiedział, że to będzie ciężkie spotkanie z wiceliderem rozgrywek. Zawodniczki Imperium od początku postawiły trudne warunki gry. Pierwsze minuty meczu to walka bramka za bramkę. Wspaniałe zawody w pierwszej połowie rozegrały bramkarki obu drużyn, dlatego wynik do przerwy był dość niski 13:11.

Druga połowa nie zaczęła się tak jak byśmy tego oczekiwały. Gospodynie podwyższyły swoje prowadzenie na 16-11. Po przerwie na żądanie trenera Romana Monta nasz zespół wrócił na dobre tory. Zawodniczki zaczęły grać skuteczniej w obronie, zdobywały bramki z kontrataków. Z trudnych sytuacji rzucała bramki niezastąpiona Magdalena Jarosiewicz, a Alicja Klarkowska podtrzymywała świetną dyspozycję z pierwszej połowy. W 47 minucie meczu po trafieniu Natalii Zawadzkiej doprowadzamy do remisu. Na 9 sekund przed końcowym gwizdkiem gospodynie rzucają bramkę na 26:25. Trener zespołu Varsovii bierze czas, ustawiamy akcje, po której niezawodna Magdalena Jarosiewicz zdobywa bramkę na remis. Mecz w regulaminowym czasie gry kończy się wynikiem 26:26. W rzutach karnych lepszy okazał się zespół gospodarzy wygrywając ten fragment 4:2.