Podsumowanie pierwszej rundy 1 ligi kobiet

Podsumowanie 1 rundy:

- Nasza drużyna zakończyła 1 rundę na 3 miejscu

- Odniosła 8 zwycięstw i 3 porażki z: MKS AZS UMCS Lublin, MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz oraz z liderem tabeli SPR JKS Jarosław

- Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu została nasza prawo skrzydłowa Aleksandra Dronzikowska, która zdobyła łącznie 57 bramek. W klasyfikacji strzelczyń Grupy B zajmuje 15 miejsce.

- Podczas trwania pierwszej rundy do zespołu dołączyła nowa zawodniczka - doświadczona bramkarka - Agata Rudnicka. Zastąpiła ówczesną bramkarkę Dorotę Barczuk, która wyjechała do Francji reprezentować barwy 4-ligowego zespołu Colmar Alsace. 

- Trener Roman Mont pozwolił zadebiutować także w zespole 1-ligowym kilku juniorkom młodszym: Mai Ciborowskiej i Małgorzacie Cebuli.

- Niestety nasze trzy zawodniczki odniosły kontuzje (Kinga Brzyk, Adrianna Sala, Daria Gerej) z czego dwie ostatnie wymienione będą gotowe w 100% na drugą rundę. 

 

Warto też powiedzieć o sytuacji w Pucharze Polski. Nasze zawodniczki pewnie zwyciężyły zmagania w wojewódzkim Pucharze Polski, następnie po zwycięstwie w 1/16 z zespołem z Łomży awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski i już 16.01.2019 o godzinie 17:30 zagrają na własnej hali przy ulicy Gwiaździstej 35 z zespołem UKS PCM Kościerzyna!