Varsovia czyli najbardziej warszawski klub

 

Varsovia Warszawa to klub z 60 letnią tradycją założony we wrześniu 1959 roku.

Nasz klub działa w bezpośredniej współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie.

Sekcja piłki ręcznej posiada grupy szkoleniowe we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych od 9. do 18. roku życia. Seniorki UKS Varsovia grają obecnie na poziomie I ligi. Od sezonu 2018/19 mamy także zaplecze 2-ligowe. Dzięki temu na seniorskich parkietach można zobaczyć również zawodniczki z drużyn juniorskich.

Przed kilkoma laty klub zaczął szkolić systemowo, zatrudnił nowych, głodnych sukcesów trenerów, nawiązał ścisłą współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego przy ul. Konwiktorskiej 5/7, jedną z najlepszych szkół sportowych w kraju i zainwestował w piłkę ręczną.

W sekcji piłki ręcznej jest 10 drużyn i trenuje niemal 200 zawodniczek. Klub od wielu lat zaliczany jest do ścisłej czołówki jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży.

Główna siedziba mieści się przy ul. Międzyparkowej 4 na terenie zabytkowego Fortu Traugutta.
Lokalizacja w centrum miasta i sąsiedztwo stacji metra Dworzec Gdański powoduję, że w naszym klubie trenują zawodniczki z całej Warszawy i okolic.

Nasze zawodniczki w zależności od kategorii wiekowej trenują w różnych lokalizacjach w Warszawie. Hala w której odbywają się mecze seniorskiej drużyny znajduję się przy ulicy Konwiktorskiej 5/7 w Warszawie.

Jak sama nazwa wskazuje jesteśmy najbardziej warszawskim ze stołecznych klubów- Varsovia- znaczy Warszawa oraz największym ośrodkiem szkolenia młodzieży na całym Mazowszu. 

Oprócz nazwy ze względu na dużą ilość grup młodzieżowych i liczne wychowanki w kadrach narodowych oraz na najwyższym szczeblu rozgrywek jesteśmy mocno utożsamiani z tym miastem, a marka Varsovii stała się rozpoznawalna w całym kraju. 

W planach szkoleniowych jest stworzenie trzech zespołów występujących w rozgrywkach seniorskich, gdzie główny zespół będzie występował na najwyższym szczeblu rozgrywek, a zdolna młodzież w dwóch niższych ligach. Dzięki temu w ciągu kilku lat możemy stać się najlepszym ośrodkiem piłki ręcznej w Polsce i posiadać silną drużynę w Stolicy z którą kibice będą mogli się utożsamiać.

 

 

SUKCESY

  • Varsovia po 4 sezonach gry w II lidze, awansowała do I ligi zajmując w niej czołowe lokaty. Jednak na tym nie koniec, to nie zaspokaja ambicji i w tym roku klub postawił sobie za cel awans do najwyższej klasy rozgrywkowej- PGNIG Superligi kobiet. Wszystko jest na dobrej drodze, aby ten cel osiągnąć, gdyż w chwili obecnej zajmujemy 1 miejsce w tabeli I ligi. Dominujemy również pod względem ilości rzuconych bramek w lidze.

  • W ostatnich latach klub doczekał się też sporych sukcesów na arenie krajowej. Za największe trzeba uznać Mistrzostwa Polski w kategorii juniorek i młodziczek, medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, kilkanaście Mistrzostw Mazowsza.

  • Kolejnym z większych sukcesów należy uznać to, iż w roku 2015 r sekcja piłki ręcznej wygrała klasyfikację współzawodnictwa na najlepszy klub kobiecy w Polsce szkolący młodzież, zostawiając w tyle takie kluby jak - Ruch Chorzów, Koronę Handball Kielce, Vistal Gdynia i MMTS Kwidzyn.

  • Organizacyjnie również odnosimy sukcesy – zorganizowaliśmy już kilka turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski, które zawsze były wysoko oceniane przez przedstawicieli Związku Piłki Ręcznej w Polsce.