Wygrywamy z MKS AZS UMCS Lublin!

Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Magdalena Jarosiewicz rzucała bramkę za bramką. Wracająca po kontuzji Patrycja Koc oddawała bardzo mocne i skuteczne rzuty z drugiej linii. Wynik do przerwy - remis 13:13. Druga połowa była również bardzo zacięta. Klaudia Włodkowska mijała bez problemu przeciwniczki licznymi zwodami a Natalia Zawadzka zdobywała bramki z drugiej linii. W 45 minucie na boisko weszła bramkarka Adrianna Sala, która broniła jak natchniona. Bez wątpienia została bohaterką spotkania i mecz zakończył się zwycięstwem Varsovii 28:27.

Od pierwszych minut trener Roman Mont wystawił na boisko młodą lewo skrzydłową Gabriele Strus, która zanotowała bardzo dobry debiut w 1 lidze, wpisując się dwukrotnie do protokołu. Brawo!

Bramki: Klarkowska, Sala - Ciborowska, Jarosiewicz 7, Lewandowska 2, Marzewska, Jabłońska 1, Włodkowska 3, Koc 5, Zawadzka 4, Radzikowska 1, Janicka 1, Kuryłek, Dronzikowska 1, Strus 2

Kończymy rozgrywki w Pucharze Polski

Niestety na tym etapie kończymy swoją przygodę z Pucharem Polski. Po ciężkim i wyrównanym meczu przegrywamy z zespołem superligowym z Kościerzyny 19:22.

Najlepszą zawodniczką spotkania była bez wątpienia Natalia Zawadzka, która rzuciła 7 bramek.

Dobre zawody rozegrała także nasza bramkarka Alicja Klarkowska.

Cały zespół należy pochwalić za walkę i bardzo dobrą grę w obronie, jednakże nieskuteczność rzutowa zadecydowała o porażce.

Varsovia: Klarkowska, Sala - Jarosiewicz 2, Lewandowska 1, Marzewska, Jabłońska 3, Włodkowska 2, Zawadzka 7, Radzikowska 2, Janicka , Dronzikowska 2

Pierwszy mecz II rundy 1 ligi kobiet

W sobotę 12 stycznia nasze dziewczyny rozegrały pierwszy mecz rundy rewanżowej. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 26:26 (13:11). Odbyła się zatem seria rzutów karnych, w której nasze zawodniczki uległy drużynie z Katowic 4:2.

FutureNet Imperium Katowice- VARSOVIA Warszawa - 26:26 (13:11)(4:2)

Jadąc na mecz do Katowic cały zespół wiedział, że to będzie ciężkie spotkanie z wiceliderem rozgrywek. Zawodniczki Imperium od początku postawiły trudne warunki gry. Pierwsze minuty meczu to walka bramka za bramkę. Wspaniałe zawody w pierwszej połowie rozegrały bramkarki obu drużyn, dlatego wynik do przerwy był dość niski 13:11.

Druga połowa nie zaczęła się tak jak byśmy tego oczekiwały. Gospodynie podwyższyły swoje prowadzenie na 16-11. Po przerwie na żądanie trenera Romana Monta nasz zespół wrócił na dobre tory. Zawodniczki zaczęły grać skuteczniej w obronie, zdobywały bramki z kontrataków. Z trudnych sytuacji rzucała bramki niezastąpiona Magdalena Jarosiewicz, a Alicja Klarkowska podtrzymywała świetną dyspozycję z pierwszej połowy. W 47 minucie meczu po trafieniu Natalii Zawadzkiej doprowadzamy do remisu. Na 9 sekund przed końcowym gwizdkiem gospodynie rzucają bramkę na 26:25. Trener zespołu Varsovii bierze czas, ustawiamy akcje, po której niezawodna Magdalena Jarosiewicz zdobywa bramkę na remis. Mecz w regulaminowym czasie gry kończy się wynikiem 26:26. W rzutach karnych lepszy okazał się zespół gospodarzy wygrywając ten fragment 4:2.

Bramki dla Varsovii:

Klarkowska, Sala, Rudnicka - Jarosiewicz 6, Lewandowska 1, Marzewska, Jabłońska 1, Włodkowska 1, Zawadzka 6, Radzikowska 5, Janicka 2, Kuryłek, Świętochowska, Dronzikowska 4

1/8 finału Pucharu Polski

Zapraszamy na 1/8 finału Pucharu Polski!

Mecz odbędzie się 16 stycznia o godzinie 17:30!

Zagramy przed własną publicznością na hali przy ulicy Gwiaździstej 35. Zapraszamy!

Podsumowanie pierwszej rundy 2 ligi kobiet

Podsumowanie 1 rundy:

- Nasza drużyna zakończyła 1 rundę na 4 miejscu

- Zwyciężyła 3 razy ( z czego raz w dogrywce po rzutach karnych)

- Odniosła 2 porażki z MKS Lublin i z liderem AZS Uniwersytet Warszawski

- Najskuteczniejsza w 1 rundzie była rozgrywająca Barbara Pyszko, która zdobyła 24 bramki i zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji strzelczyń grupy 3.

Drużyna składa się w większości z juniorek prowadzonych przez Trenerkę Adriannę Sale. Swoje debiuty w seniorskiej lidze zanotowały także juniorki młodsze z zespołu prowadzonego przez Pawła Szybińśkiego. Skład uzupełniają zawodniczki zespołu 1-ligowego, które zanotowały mniejszy wymiar czasowy na parkiecie właśnie 1-ligowym.

Zespół 2-ligowy prowadzony przez Adriannę Sale jest bardzo młody ale z meczu na mecz zdobywa co raz większe doświadczenie. Miejmy nadzieję, że w drugiej rundzie pokaże się jeszcze z lepszej strony i wskoczy na wyższe miejsce w tabeli. Trzymajcie kciuki!