Kolejne zwycięstwo w lidze juniorek

WKPR Agrykola Warszawa - UKS VARSOVIA 28-31 (16-21)

Nasze juniorki przez pierwszą połowę meczu przebrnęły jak burza. W ataku cieszyły łatwe bramki z kontry Oli Kuryłek, oraz rzuty z 9 metra Gosi Cebuli. Mimo słabszej postawy w obronie do 30 minuty udało się wyjść na pięciobramkowe prowadzenie.

W drugiej części spotkania zabrakło skuteczności. Dziewczyny fenomenalnie znajdowały pozycje rzutowe niestety nie zamieniając ich na bramki. Ta chwila słabości mogła nas dużo kosztować gdyż w 56' Agrykola wyszła na prowadzenie 28-27. Jednak końcówka meczu należała do Varsovii! Dziewczyny zdobyły 4 bramki ( w tym dwie Oli Janickiej) i nie pozwoliły rywalkom na celny rzut do końca meczu. Wygrywamy 31-28!

Bramki Varsovii :
M. Wołek, N. Koc-Toczyska, - J. Kot 2, J. Jabłońska 3, I. Chlebowicz 3, W. Szymańska, B. Pyszko 2, A. Janicka 5, A. Kuryłek 6, K. Mańk 1, M. Badnarowicz 1, M. Cebula 8.

Po porażce w Kielcach, wygrana "u siebie"

Po niedzielnej porażce z Kielecką Koroną Handball 29-22, wygrywamy z MKS Karczew 30-26!

Pierwsze 15 minut to Varsovia wiodła prym. Dziewczyny postawiły się bardzo mocno w obronie dajac gościom rzucić tylko 5 bramek, a zdobywając na swoje konto 11! Przez drugą część połowy zawodniczki z Karczewa zaczęły odrabiać straty, a brak naszej skuteczności w 30 minucie spotkania doprowadziła do wyniku 14-13.

Przez pierwsze 5 minut drugiej połowy żaden zespół nie trafiał w bramkę. Dopiero w 36' kontratak Igi Chlebowicz zapisał kolejny punkt dla Varsovii. Do końca meczu nasze juniorki utrzymywały prowadzenie, dzięki czemu zwyciężyły 30-26! Gratulacje!

N. Koc- Toczyska: I. Chlebowicz 6, M. Cebula 7, A. Kuryłek 6, B. Pyszko 1, A. Janicka 6, K. Szczepanik 1, J. Jabłońska 3

Drugi mecz i kolejna wygrana

W niedzielę 7 października rozegraliśmy mecz z drużyną AZS AWF Warszawa.
Do przerwy nasz zespół prowadził różnicą 9 bramek - 20:11.
Druga połowa okazała się dużo cięższa niż pierwsza. Przeciwniczki zdołały odrobić straty i ostatnie 5 minut meczu to walka bramka za bramkę.
Na szczęście po ostatnim gwizdku to nasza drużyna mogła cieszyć się ze zwycięstwa (po bramce Oli Kuryłek w ostatniej sekundzie meczu).
Wynik końcowy- 30:29!

Wygrana cieszy jeszcze bardziej, ponieważ w tym dniu swoje urodziny obchodziła nasza Trenerka- Adrianna Sala. Sto lat Pani trener!

Pierwszy mecz juniorek w tym sezonie zaczynamy mocnym zwycięstwem!

UKS Varsovia - AP Marcovia Marki 40-22

Należy pochwalić wszystkie zawodniczki za dobrą postawę w ataku jak i w obronie.
Dzisiaj największą liczbę bramek zdobyła Ola Kuryłek, aż 10! A najskuteczniejszą zawodniczką okazała się bramkarka Sandra Szymczak - ponad 50%! Gratulacje!